Medya Merkezi
Anasayfa / Medya Merkezi

Antikçağ'ın Anadolu Başkenti Efes, Green ile Gece Kimliğine Kavuştu

Green Energy

Türkiye'de gece müzeciliğini uygulayan ilk firma Green, Efes Antik Kenti'nin aydınlatma projesini tamamlayarak tarihi kente yeni bir kimlik kazandırdı.

Green Holding bünyesinde faaliyet gösteren Green Lighting ve Green Energy şirketlerinin yürüttüğü Efes Antik Kenti'nin aydınlatma projesi tamamlandı.

Efes Antik Kenti

Tarih öncesi dönemden başlayarak Helenistik, Roma, Doğu Roma, Beylikler ve Osmanlı dönemleri boyunca kesintisiz bir yerleşime ev sahipliği yapan Efes, 9 bin yıllık tarihiyle UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alıyor.

Geçmiş yıllarda 12 bin kitaba ev sahipliği yapan Celsus Kütüphanesi ise Efes'in en muhteşem yapılarından biri ve Green'in özel aydınlatmasıyla artık aydınlık bir atmosfere sahip.

"Efes'in Geçmişine Işık Tutuyoruz"

Green Energy Genel Müdürü Göktuğ Aydınlı:

“Efes'in tarihi dokusuna uygun aydınlatma sistemi kurarak bu eşsiz kentin geceleri de büyülü bir atmosfer sunmasını sağladık. Efes Antik Kenti'nin aydınlatma projesini tamamlamış olmanın gururunu yaşıyoruz.”

Tarihin Aydınlık Sahnesi

Kültür ve Turizm bakanlığına bağlı olan Efes Antik Kenti projesinde Green tarafından; gece müzeciliğine uygun aydınlatma sistemi, enerji ve güvenlik alt yapısının yenilenmesi, güvenlik kameralarının keşfi ve kurulumu, turnike geçiş sistemleri, bilgilendirme ekranları, gişe donanımının kurulumu kabinet sistemlerinin kurulumları yapıldı.